Kancelaria Adwokacka Anna Fiotta-Łęcka w Skierniewicach prowadzi kompleksowo sprawy rozwodowe. Rozwód to moment w życiu, który jest trudny, dotyka całą rodzinę i wiąże się z wieloma skrajnymi emocjami. Dobrze więc skorzystać z usług adwokata, który ma doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych, zaufanego i rzetelnego. 

Jak złożyć pozew o rozwód?

Zanim złoży się pozew o rozwód powinno się skontaktować z prawnikiem i wspólnie ustalić strategię rozwodową. Często popełnianym błędem jest konsultacja z prawnikiem już po złożeniu pozwu. Do sprawy rozwodowej należy się dokładnie przygotować i stworzyć plan działania.

Wniosek o rozwód krok po kroku

Krok po kroku wniosek o rozwód powinien wyglądać tak:

  1. Opracowanie z prawnikiem planu działania w sprawie.
  2. Przygotowanie wszystkich dowodów.
  3. Przygotowanie kolejnych dokumentów, które załącza się do pozwu o rozwód.
  4. Redagowanie pozwu i złożenie go do sądu.
Adwokat Skierniewice Rozwód - kancelaria adwokacka Anna Fiotta

Rozwód bez orzekania o winie

Rozwód bez orzekania o winie to najczęściej stosowana forma rozwodu. Pozwala zaoszczędzić dużo czasu i nerwów, bo postępowanie w tym przypadku nie będzie zbyt długie.

Jak napisać pozew o rozwód?

Podczas pisania pozwu bez orzekania o winie trzeba pamiętać o:

  • wskazaniu pozwanego i powoda,
  • opisaniu uzasadnienia sprawy rozwodowej,
  • w przypadku posiadania dzieci należy jeszcze wskazać przy kim mają zostać dzieci po rozwodzie, czy sąd ma orzec alimenty, czy wnosi się o powierzenie władzy rodzicielskiej jednej ze stron oraz ograniczenie jej drugiej stronie, a także ewentualne kontakty z dziećmi osoby, z którą dzieci nie zostają,
  • dodaniu wszystkich wymaganych załączników (takich jak zaświadczenie o zarobkach obu stron, odpis pozwu i załączników, odpis aktu małżeńskiego, akt urodzenia dziecka).

Rozwód z orzeczeniem o winie

Rozwód z orzeczeniem o winie polega na tym, że sąd ustala, który z małżonków jest odpowiedzialny za rozpad małżeństwa. Proces wymaga dokładnego postępowania dowodowego, więc należy tu przedstawić dowody, które wykazują winę małżonka. Niezbędne będzie więc też przesłuchanie świadków. Ta forma rozwodów jest czasochłonna, a postępowanie sądowe może się znacznie wydłużać.

Adwokat Skierniewice Rozwód - kancelaria adwokacka Anna Fiotta w Skierniewicach

Podział majątku po rozwodzie

Majątek małżonków składa się z majątku wspólnego oraz majątku osobistego. Po rozwodzie dzieli się zasadniczo majątek wspólny, niemniej dokonuje się również przy podziale rozliczenia majątku osobistego. Małżonkowie mają za zadanie zwrócić nakłady i wydatki, które poczynili z majątku wspólnego na majątek osobisty. Można również żądać zwrotu wydatków i nakładów, które poczyniono z majątku osobistego na wspólny, z wyjątkiem tych, które były poczynione w celu zaspokojenia rodzinnych potrzeb.

Adwokat Skierniewice Rozwód

Jeśli szukasz dobrego prawnika, który kompleksowo zajmuje się przeprowadzaniem spraw rozwodowych, podziałem majątku oraz opieką nad dziećmi – skontaktuj się z nami. Kancelaria Adwokacka Anna Fiotta w Skierniewicach specjalizuje się w sprawach z zakresu Prawa Rodzinnego. 

Lokalizacja Kancelarii